Wywiad w Radiu Malbork

Prowadzący: Patryk Wiatr
Goście: Duet Unobtainum: Marek Jakubowicz, Michał Ruksza

Nagranie: https://soundcloud.com/marekjakubowicz/unobtainum-radio-malbork


(0:12) Patryk Wiatr – Jest środa godzina 19, więc prawie jak zwykle, jak co tydzień witam słuchaczy Radia Malbork do wysłuchania kolejnej audycji Trans Jazz Fair. Określenie prawie jak zwykle zabrzmiało prawdopodobnie i tajemniczo, i nieprofesjonalnie, ale to wszystko nie ważne. A to przez niezwykłe emocje jakie przynajmniej mnie towarzyszą własnie w tym momencie przez dużą ilość tematów i materiałów muzycznych, które w dzisiejszej audycji będę starał się zaprezentować. I będzie to paskudnie nierówna walka z czasem, z którym podobno każdy przegrywa. Zobaczymy.

A za całe zamieszanie i podekscytowanie, chciałem powiedzieć podniecenie, ale podekscytowanie tutaj chyba jest lepszym określeniem, odpowiedzialni są dwaj panowie: Marek Jakubowicz i Michał Ruksza, czyli duet Unobtainum, którzy dokładnie rok temu, oczym nawet przypomniał mi przedwczoraj Facebook, w tym miejscu byli w studiu Radia Malbork zagrali pierwszy jazzowy koncert dla audycji Trans Jazz Fair. To było w październiku 2015 roku, mamy rok 2016 co prawda rozpoczął się już listopad, siedzę sobie w radiu, przede mną lezą dwie wspaniałe świeżutkie płyty grupy Unobtainum. Jedna z nich to drugi oficjalny album duetu, a druga płyta to zapis wspomnianego i niezpomnianego koncertu Marka i Michała, którzy dzisiaj są moimi gośćmi. Marku, Michałe witam was ponownie w Radiu Malbork.

Panowie jesteście chyba najbardziej słownymi jazzmanami na świecie, no może Coltrane’a nie przebijecie, ale on w końcu został świętym, więc to oczywiste. Obiecaliście rok temu, że tyle czasu zajmie wam wydanie płyty live, nagranej w Radiu Malbork, no i jak w mordę strzelił, mija równy rok – płyta, właściwie dwie płyty, zostają wydane w październiku tego roku. Opowiedzcie co się działo przez ten cały rok, jak udało wam się tego dokonać, bo mam nadzieję, że ta idealna terminowość, nie jest efektem presji danego przez was słowa.

(2:13) Marek Jakubowicz – Ten rok był bardzo pracowity, ukazały się dwa albumy: Unobtainum, Unobtainum Live, dodatkowo zrealizowaliśmy ciekawe nagrania, także na żywo, video – więc mieliśmy co robić. Mamy nadziję, że muzyka którą nagraliśmy i którą teraz chcemy się podzielić ze słuchaczami jest tego warta.

(2:32) Patryk – Słuchajcie, plan jest taki… nie jest to żaden plan, tylko nierealne szaleństwo – przez godzinę mam zamiar wyciągnąć z was jak najwięcej informacji, zaprezentować kilka utworów ze studyjnego albumu, ogłosić konkurs i zakończyć audycję muzyką z płyty live w całości. A więc nie marnujmy czasu: Far Away.

(2:53) Utwór z płyty Unobtainum: Far Away.

(7:32) Patryk – Być może jest to moje subiektywne wrażenie, ale słuchając waszej pierwszej płyty Zendegi Zibast i to co oferujecie na waszym drugim albumie, wydaje mi się, że jazz dla was to już za mało. Wielowątkowość i wielokulturowość waszych kompozycji to już jest muzyka świata, bez żadnych granic i nie chodzi mi tutaj jedynie o stylistyczne granice gatunków muzycznych, mówię tutaj o kontekście wręcz duchowym i mentalnym. Powiedzcie czy poleciałem za bardzo, czy coś w tym jednak jest?

(8:05) Michał Ruksza – Oczywiście coś w tym jest co mówisz Patryku, gdyż faktycznie jazz nie jest dla nas wyznacznikiem tego co robimy i nie określa ram, w których chcemy się trzymać. Myślę, że z jazzu bierzemy inspirację oraz pewną swobodę wypowiedzi, która w ramach jazzu się mieści.

(8:32) Marek – Podobnie jak było w Zendegi ZIbast, pojawiają się nowe instrumenty znane z poprzedniej płyty: Tombak, pojawia się wokał Anny Chong, ale jest też nawiązanie do muzyki wschodu poprzez sitar, więc zmienia się nasza muzyka, zmienia się instrumentarium i te inspiracje ciągle podążają do przodu.

(8:56) Patryk – Powiedzcie, czy bierzecie pod uwagę taką ewentualność, że od tego jazzu, na pewnym etapie odbiegniecie całkowicie, na rzecz wielokulturowości muzycznej, czy raczej ten jazz będzie cały czas fundamentem waszej twórczości?

(9:13) Michał – Myslę, że tak jak mówisz, że cały czas jednak zostanie u podstaw, będzie fundamentem i odniesienia będą bardzo wyraźne do jazzu, do tradycji muzyki jazzowej.
(9:28) Marek – Muzyka świata jest bardzo szeroka i my zarowno czerpiemy właśnie z muzyki świata, z jazzu, z różnych stylów muzycznych, ale to się wszystko przeplata. Jazz i improwizacja jazzowa, tak jak Michał mówi, jest podstawą, czymś czego chcemy się trzymać i to wyznacza naszą scieżkę muzyczną.

(9:52) Patryk – Bardzo mnie to cieszy. Poprzekraczjamy sobie granice: Unspoken Words.

(9:57) Utwór z płyty Unobtainum: Unspoken Words.

(17:25) Patryk – Jesteście duetem, jednak wokal Anny Chong Kee Xin, jest dla waszej twórczości już tak charakterystyczny, i to jej śpiew w dużym stopniu sprawia, że słuchanie waszych dwóch albumów, wprowadza słuchacza w stany mistyczno euforyczne (…). Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby na waszym kolejnym albumie zabrakło jej śpiewu. Myślę, że nie tylko ja. Dlaczego oficjalnie nie możecie zaistnieć jako trio?

(18:00) Marek – Koncertujemy we dwójkę. Nagrywaliśmy wcześniej płytę Zendegi ZIbast, gdzie grało 14 muzyków, oczywiście Anna Chong Kee Xin jak zwykle pojawiła się na tym albumie, nagrywaliśmy album Unobtainum i znowu Ania się tam pojawiła. To jest troche taki nasz styl, że nagrywamy albumy, zapraszamy do tych nagrań przyjaciół i wspaniałych muzyków nie tylko z Malezji, ale także z Iranu…być może jeszcze inni muzycy pojawią się w kolejnych naszych albumach. Ale niezależnie od tego jaką muzykę gramy, czy gramy w duecie, czy gramy w trio, czy to jest większy skład, staramy się aby ta muzyka miała tego samego ducha. To co chcemy przekazać w muzyce jest takie same i nie ważne czy jest to podróż Zendegi Zibast, czy inna podróż, staramy się aby ten duch kompoyzcji, duch utworów został ten sam.

Czemu nie gramy koncertów razem? Być może będziemy grać takie koncerty, być może taki projekt kiedyś powstanie. Na razie my jesteśmy w Polsce, Ania jest w Malezji. Mamy ze sobą kontakt, przyjaźnimy się od wielu lat, rozumiemy się, dlatego też ta muzyka, muzyka przyjaciół jest taka wyjątkowa.

(19:09) Patryk – Kolejny utwór to Another Day, w którym usłyszymy anielski śpiew Anny Chong Kee Xin.

(19:17) Utwór z płyty Unobtainum: Another Day.

(23:50) Patryk – To był utwór Another Day pochodzący z ostatniej płyty duetu Unobtainum. Dodam, że tą kompozycję będzie można wysłuchać raz jeszzce dziś w wersji instrumentalnej z płyty live nagranej w Radiu Malbork. A moimi goścmi przypomnę są: Marek Jakubowicz i Michał Ruksza.

Anna Chong Kee Xin oraz Arsam Babaei, który gra na instrumentach, których nazwy nawet nie potrafie wymówić, z którymi wspólnie nagraliście już kolejny album – opowiedzcie coś więcej o tych muzykach i przypomnijcie w jakim tajemniczym języku śpiewa Anna Chong.

(24:25) Marek – Zarowno Arsam i Ania nagrywali swoje partie instrumentalne i wokalne podczas nagrań Zendegi Zibast. Wykorzystaliśmy te nagrania do przygotowania kolejnego albumu. Arsam gra na takim tajemniczym instrumencie, który nazywa się kamancheh – to coś jak nasze skrzypce, tylko grane troche inaczej..

(24:45) Patryk – Własnie nie miałem pojęcia co to jest…

(24:48) Marek – To troche wygląda tak, jakby taką łupinkę wziąć i dodać do niej struny, albo inaczej patrząc na to, wziąć skrzypce i grać na nich pionowo. Jeśli chodzi o Anię Chong – tutaj jest taka niespodzianka, gdyż kiedy nagrywaliśmy utwory do płyty, nie mieliśmy słów i poprosiliśmy Anię, żeby zaśpiewała wokalizę. Tam na płycie jest wokaliza, tyle że ona jest śpiewana przez wokalistkę, która mówi w języku chińskim, więc ta wokaliza też brzmi inaczej. Przez to jest taka wyjątkowa i taka trochę też uduchowiona, bo to jak Ania śpiewa i to jak się wyraża w muzyce jest wyjątkowe.

(25:27) Patryk – Powiedzcie jak doszło do waszego spotkania, nie chodzi mi tutaj Michał o spotkanie wasze Michale i Marku, tylko o spotkanie z tymi egzotycznymi, dla nas egzotycznymi muzykami.

(25:39) Michał – U źródel naszego spotkania jest okazuje się internet. Tutaj Marek był inicjatorem, nawiązał kontakt odnośnie pomocy przy nagrywaniu fragmentów muzycznych. Sytuacja rozwinęła się na tyle, że w końcu wyszło na to, że spotkaliśmy się wszyscy w Lubrzy i wspólnie nagrywaliśmy.

(26:11) Patryk – Powiem wam, że słuchając tego języka, jej śpiewu, mam wrażenie jakbym znalazł się w epicentrum jakiegoś świata fantasy. Oczywiście w waszych utworach czysto instrumentalnych wcale z tego świata nigdzie się nie wybieram. Po prostu dobrze mi tutaj. Let me go.

(26:29) Utwór z płyty Unobtainum: Let Me Go

(33:18) Patryk – Powracamy do świata realnego – czysto techniczne pytanie, powinno zadziałać jak przyciąganie ziemskie: gdzie można kupić wasze najnowsze dzieło – czyli album studyjny i płytę live, i czy te płyty to jest jedna calość, czy płytki funkcjonują jako dwa odrębne wydawnictwa?

(33:35) Michał – Płyty funkcjonują oczywiście jako dwa odrębne wydawnictwa, aczkolwiek są ze sobą związane dosyć mocno. Na naszej płycie live, są te same 4 utwory, które są również na płycie – Marek: poza Heart – Michał – poza Heart;) trzy te same jeden nie ten sam, ktore są na naszej płycie studyjnej, ale to są dwa odrębne dzieła…
(34:05) Marek – Niby są dwa odrębne, ale powstały w podobnym czasie, więc traktujemy je trochę w sumie jak taką kontyuację lub uzupełnienie albumu. Jeśli chodzi o to, jak płyty zdobyć – to zapraszamy na nasze koncerty. Płyty nie są w dystrybucji takiej oficjalnej w sklepach, poza internetem – bo w internecie można obu płyt posłuchać. Jeśli ktoś chce mieć tradycyjny krążek, jeszcze z autografem, to zapraszamy na koncerty.

(34:38) Patryk – Dlaczego płyty nie są w tej oficjalnej dystrybucji? Czy to jest wasz wybór, czy są jakieś granice, bariery które miały na to wpływ?

(34:46) Marek – To jest nasz świadomy wybór. Przede wszystkim nasza muzyka jest dostępna w internecie i my od początku chcieliśmy, żeby ta muzyka była dostępna za darmo. Oczywiście są wielbiciele muzyki na płycie, więc jeśli ktoś się do nas zgłosi i napisze maila, to taką płytę oczywiście można od nas otrzymać, ale staramy się nie ograniczać w żaden sposób tego co robimy, zarowno jeśli chodzi o kompoyzcje muzyki jak i dystrybucję. Nie podpisaliśmy kontraktu z żadną wytwórnią i nie mamy zamiaru podpisywać. Chcemy podążać, tak jak zawsze powtarzamy, własną drogą.

(35:35) Patryk – Rozumiem. Panowie – jest jeszcze dziesiątki tematów i conajmniej setka pytań, które chciałbym dzisiaj wam zadać. Nie będę w stanie tego zrobić, ale może to i lepiej. Zmowtywuje mnie to do jak najszybszego zaproszenia was do zagrania koncertu w Malborku, takiego otwartego dla wszystkich. Jeżeli uda się namówić was do zagrania kolejnego koncertu radiowego, to będzie dla mnie całkowite muzyczne spełnienie. Powiedzcie czy jest taka szansa.

(35:53) Marek – Wszystko przed nami…

(35:55) Patryk – Michale, Marku – już za moment słuchacze audycji Trans Jazz Fair, będą mieli okazję wysłuchać w całości koncertu z Radia Malbork, ale zanim to nastąpi ogłaszam konkurs, a pytanie konkursowe wymyślicie wy tu i w tym momencie.

(36:09) Michał – Dobrze – tutaj konsultacja trwa, wymyślamy pytanie, które będzie tak trudne, żeby po porstu nikt nie był w stanie go nie odgadnąć… uwaga… otóż pytanie brzmi: ile utworów znajduje się na płycie Unobtainum.

(36:23) Patryk – Dla humanistów, którzy mają problemy z matematyką, to rzeczywiście problem. Pierwsza osoba, która prawidłowo odpowie na facebookowym profilu Trans Jazz Fair, wygrywa i płytę studyjną, i płytę live. Będą również dwie nagrody dodatkowe, będą to tylko i wyłącznie płyty studyjne. Przyznam się, że ten radiowy zapis waszego koncertu, rozdałem w calości w przeciągu dwóch dni, od momentu kiedy otrzymałem od was płyty. Także zainteresowanie była naprawdę bardzo duże.

Dziękuję wam za to, że znależliście czas na udzielenie wywiadu. Dziękuję wam za słowność i za doskonałą muzykę, którą mam nadzieję będziecie wspólnie tworzyć przez całe dziesięciolecia. Conajmniej.

(37:09) Marek, Michał – Też mamy taką nadzieję…

(37:11) Patryk – Dziękuję wam bardzo. Na zakończenie zaproście do wysłuchania po raz kolejny zapisu koncertu live, nagranego w Radiu Malbork.

(37:20) Michał – Drodzy radiosłuchacze, mam wielką przyjamność zaprosić was, zaprosić Państwa, do wysłuchania płyty, materiału który zarejestrowaliśmy własnie w Radio Malbork, jest to dla nas wielka przyjemność, że teraz ten materiał już jakby w postaci też krążka, możecie usłuszeć własnie teraz. Zapraszamy do wysłuchania.

(37:43) Patryk – Również zapraszam. Ja już dziękuję wam za uwagę. Przypomnę, że moimi goścmi byli: Marek Jakubowicz i Michał Ruksza, czyli duet Unobtainum. Żeby nie marnować tego cennego czasu – tak na szybko – dziękuję wam za uwagę, zapraszam standardowo do słuchania kolejnej audycji w przyszłą środę. Ja już się zamykam, a wy słuchajcie i przekonajcie się na własnych uszach, jakie cuda udaje się nagrać w Radiu Malbork. Za ten sukces odpowiedzialne są przede wszystkim cztery osoby: oczywiście Michał i Marek oraz Rafal Baca i Michał Sejbert – nasi radiowi realizatorzy nagrań. Dziękuję już za uwagę, do usłyszenia. Słuchajcie.

 

 English

Presenter: Patryk Wiatr
Guests: Unobtainum Duo: Marek Jakubowicz, Michał Ruksza

(0:12) Patryk Wiatr – It’s Wednesday, 7 pm, thus, almost “as always”, dear listeners, welcome to another Trans Jazz Fair program on Radio Malbork. The phrase ‘almost as always’ may sound mysterious and unprofessional, but it’s not that important here.. I’m simply so excited at the moment with so many topics to discuss and so many pieces of music to play in our program today. As time is against me, I shall go ahead .

And behind all that commotion and excitement, or perhaps total madness might better reflect the atmosphere here, are these two gentlemen: Marek Jakubowicz and Michał Ruksza, or in other words the Unobtainum duo, who, exactly a year ago, Facebook reminded me of the date a day before yesterday , were here, in our Radio Malbork studio, and gave their first jazz concert in Trans Jazz Fair program. It was in October 2015, and now November 2016 has just started, I’m sitting in the studio and what’s before me? Two, newly released Unobtainum records. One is their official, second album and the other is the recording of the said, unforgettable concert Marek and Michał gave a year ago here. Today, they are my guests. Marek and Michał, welcome to our Radio Malbork studio again.

You are probably the most reliable jazzmen in the world, well maybe Coltrane was a better man of his word, but he does not count as he was in the end proclaimed a saint, so it is obvious he had to be reliable. A year ago you said that it would take you a year to release a record of the live recording made in Radio Malbork, and see, it is exactly a year and a record, or to be precise, two records, shall be released in October this year. Do tell our listeners what was going on in that year, how did you make the record? It’s simply hard to believe that your perfect timing is due to the pressure of the promise given.

(2:13) Marek Jakubowicz – We have worked very hard this year and we have released two albums: Unobtainum, Unobtainum Live. Moreover, we have made some interesting recordings, in these live recordings and a video – so we had a lot of work to do. We hope that the music we have recorded, and that we want to share with our listeners, shall prove to be worth the effort.

(2:32) Patryk – Listen, the plan is as follows… maybe I shouldn’t call it a plan but pure madness – in one hour, of which I’m going to make good use– I’m going to ask you to answer my questions, to present some of the pieces from your studio album, to announce a competition and to end this program having played all of the live record. Let’s waste no time, then. Far Away.

(2:53) A piece from Unobtainum: Far Away.

(7:32) Patryk – This may be my personal impression, but listening to your first record Zendegi Zibast and to what’s in your second album, you can’t resist the feeling that you have gone outside jazz. A number of themes and a number of cultures in your music makes it the music of the world, the music which has no boundaries and I do not mean just the boundaries between the styles in music, but saying this I mean its spiritual and mental context. You tell me, have I exaggerated or is there a grain of truth in it?

(8:05) Michał Ruksza – Of course, there is a grain of truth in what you are saying, Patryk. Jazz is not a determinant of what we do and it does not define the limits we aspire to observe. I think that we are inspired with jazz but we also cherish this freedom of expression which goes beyond jazz as such.

(8:32) Marek – Here, too, as in Zendegi ZIbast, there are new instruments you can hear in the previous record: Toumbak, Ann Chong’s vocal and due to sitar – there are references to the music of the East. Thus, our music changes, the range of instruments changes and the inspiration with them keeps pushing us forward.

(8:56) Patryk – Do tell us, do you think it is feasible that at a certain stage you might totally diverge from jazz in the pursuit for this musical multi-culturalism or will jazz always be rooted in the music you play?

(9:13) Michał – I think that it will always be at the foundations of our music and that the references to jazz and jazz traditions will always be clearly identifiable therein.
(9:28) Marek – Music of the world encompasses a wide range of styles and we draw our inspiration both from its vastness, from jazz and other musical styles and they all nicely link together. Jazz and jazz improvisation, as Michał says, is the basis, something we want to stick to. It is our ‘road sign’ for further musical development.

(9:52) Patryk – I’m happy to hear that. Why don’t we cross the barriers: Unspoken Words.

(09:57) A piece from Unobtainum: Unspoken Words.

(17:25) Patryk – You are a duo, yet Ann Chong Kee Xin’s vocal has become a characteristic feature of your output, to a large extent it is her voice that puts the listeners into some state of mystic euphoria (…). Personally, I can’t imagine the next album without her voice. Not only me, I guess. Why can’t you officially form a trio?

(18:00) Marek – When we give concerts we are just two. Earlier when we were recording Zendegi ZIbast, we invited 14 other musicians, of course Anna Chong Kee Xin was among them. Then when we were recording Unobtainum, Ania’s voice was there, too. In a way this is our style, when we are recording albums, we invite our friends and other musicians, not only from Malaysia but also from Iran … in our next albums other musicians may also join us. But irrespectively of what kind of music we play, whether we play in duo or in trio, or whether there are more musicians with us, we want it to have the same spirit. The message our music is to convey is always the same, and whether it is the journey to Zendegi Zibast or to any other place, we want the spirit of our music to be the same.

Why don’t we give concerts together? We might give such concerts once there is such a project. At present we are in Poland, Ania is in Malaysia. We are in touch, we have been friends for many years, we understand one another well, that’s why music composed by friends is so unique.

(19:09) Patryk – Another piece is called Another Day, you can hear the angelic voice of Ann Chong Kee Xin.

(19:17) A piece from Unobtainum: Another Day.

(23:50) Patryk – that was Another Day from the last record of Unobtainum. Let me add that you will hear this piece again in the instrumental version in the live recording made here in Radio Malbork. And again my guests here are: Marek Jakubowicz and Michał Ruksza.

Ann Chong Kee Xin and Arsam Babaei, who plays the instruments whose names are unpronounceable to me, and with whom you recorded your second album – can you tell us something more about these musicians and can you reveal this secret – what language does Ann Chong sing in?

(24:25) Marek – Both Arsam and Ania recorded their instrumental and vocal parts for Zendegi Zibast. We used these recordings when coming up with the next album. Arsam plays some mysterious instrument called kamancheh – this is something like our violin, yet you play it differently ..

(24:45) Patryk – I was just going to ask as I had no idea what it was…

(24:48) Marek – Well it looks a bit like a nut shell with strings added to it or otherwise you could say it’s like a violin which you hold vertically when playing. And taking about Ania Chong – the surprise was that when we were recording respective pieces for a record, they were simply instrumental so we asked Ania to vocalise them. The record is vocalised, yet by a singer who speaks Chinese, so it also sounds different. That’s the reason why it is so exceptional and slightly spiritual because the way Ania sings and how she expresses herself is exceptional.

(25:27) Patry – Do let us know how you met, I do not mean you two, I mean how you met all these musicians that sound so exotic in Poland.

(25:39) Michał – Well, the source of origin of such meetings is the Internet. Marek was the initiator here, he addressed the musicians asking for assistance in recording some parts for us. We got so involved that finally we all met in Lubrza and worked together on the record.

(26:11) Patryk – I must tell you that listening to her language, to her voice I feel as if I were in the very centre of some fantasy world. Whereas, as regards your purely instrumental pieces, I feel I do not want to go to another world. I simply feel good here. Let me go.

(26:53) A piece from Unobtainum: Let Me Go

(33:18) Patryk – Let’s come back to reality – and let me ask this purely technical question, which shall, I guess, attract attention of the listeners like a magnet: where can we buy your latest record – namely the studio album and the live record, are they released as a set or as two separate records?

(33:35) Michał – They are two separate records, of course, but they are closely related with one another. In our live record you can listen to 4 pieces which are also in the studio album – Marek: apart from Heart – Michał – apart from Heart;) 3 of the same pieces and one different are also on the studio album, but the two records are two separate releases …
(34:05) Marek – They are apparently two separate records, but they both were recorded in more or less the same time, so we view them as a continuation or supplementation of the album. Coming back to your question how to get these records – you are welcome to come to our concerts. The records are not within official distribution in stores, outside the Internet – but on the Internet, you can listen to both of them. If someone would like to have a traditional record and our autographs, they are welcome to come to our concerts.

(34:38) Patryk – Why aren’t the records in official distribution? Is this your choice or are there any limitations affecting this state of affairs?

(34:46) Marek – This is our fully conscious decision. First of all, our music is available on the Internet and from the very beginning we wanted it to be available free of charge. Of course, there are record collectors. Thus, if someone writes us an e-mail, they, of course, can get such a record from us, but we are trying to free our work from any limitations with respect to our music and its distribution. We haven’t signed any contract with any recording studio and we have no intention to do that. As we keep repeating, we want to pursue our own way.

(35:35) Patryk – I see. Guys – I still have dozens of topics to raise and at least a hundred questions to ask you. I won’t be able to do it, so let’s leave it here. . It shall motivate me to invite you soon to come to Malbork again and stage an open concert. If I succeed in talking you into playing at another radio concert, it will be a great satisfaction for me. Is there any chance of it?

(35:53) Marek – Anything is still possible…

(35:55) Patryk – Michał and Marek – in a moment the listeners of Trans Jazz Fair will have a chance to listen to your full concert played in Radio Malbork, but before this moment, let me announce a competition for an answer to the question you two can ask here, right at this moment.

(36:09) Michał – Ok – we are just consulting the question, which shall be so difficult that it is almost impossible to answer Well, here it is. How many pieces are there on our Unobtainum record.

(36:23) Patryk – For those interested in humanities, poor at maths, this indeed maybe a problematic question. The one who first shall give a correct answer on our Trans Jazz Fair Facebook website is the winner and shall win both the studio and the live record. There also two additional awards but these will be the studio records only. I must admit that I gave away all the records with your radio concert in just two days since getting them from you. So I must admit that they are in high demand.

Thank you for agreeing to come to this interview. Thank you for your reliability and great music, which I hope you continue to make for many years. At the minimum.

(37:09) Marek, Michał – We also hope so…

(37:11) Patryk – Thank you very much. At the end of this program, you are welcome to invite the listeners to listen to your live concert recorded in Radio Malbork.

(37:20) Michał – Dear listeners, we have great pleasure in inviting you to listen to our record, the musical material recorded here in Radio Malbork. We are very happy to present this material to you, now, we may say it has adopted a form of a CD. Thus, you are more than welcome to listen to it.

(37:43) Patryk – This pleasure is mine, too. And thank you all for your attention. And my guests were: Marek Jakubowicz and Michał Ruksza, therefore the Unobtainum duo. Not to waste our precious time – just briefly – thank you all for your attention, do join us again, as usually next Wednesday. That’s all from me, and as for you, dear listeners, do listen and see for yourselves what gems get recorded in Radio Malbork. We owe this success mainly to four persons, of course Michał and Marek as well as Rafal Baca and Michał Sejbert – our radio recording engineers. Thank you again. Till next Wednesday. And now, just listen.

Unobtainum Live concert recorded in October 2015
(38:23) Moonlight
(43:42) Another Day
(48:57) Unobtainum
(58:20) Heart

 

Recording: https://soundcloud.com/marekjakubowicz/unobtainum-radio-malbork

 

Udostępnij

Wyświetlenia: 290